Pzt - Cts 9.00 - 17.00, Pazar KAPALI
|

Hakkımda

Uzman Diyetisyen Bahar Aktan

2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden yüksek derece ile mezun olan Bahar Aktan, hemen ardından Gıda Mühendisliği dalında Beslenme Bilimleri ve Gıda Teknolojileri Yüksek Lisans programını da tamamlamıştır.

Meslek hayatının ilk yıllarında Başkent Üniversitesi Hastaneleri, Nişantaşı Hastanesi, Academic Hospital ve Esteticium gibi köklü kurumlarda Beslenme ve Diyet Polikliniği Kurucu Diyetisyenliği, Poliklinik Koordinatörü sorumluluklarını başarıyla yerine getirmiştir.

Obezite ve obezite cerrahisi sonrası beslenme takibi, gebe/çocuk beslenmesi, diyaliz hastalarında beslenme, antiaging beslenme, ketojenik beslenme, aralıklı oruç ve detoks alanlarında çok sayıda başarılı sonuçlar elde ettikten sonra danışanlarının teşviki ile kendi ofisini kurmuştur.

2019 yılı itibari ile Altunizade ve Bahçeşehirde bulunan ofislerinde bireysel danışanlarına, kurumlara ve spor kulüplerine sağlıklı beslenme ve kilo yönetimi alanlarında danışmanlık vermeye devam etmektedir.

Bahar Aktan Beslenme ve Diyet Danışmanlığı bünyesinde başta zayıflama olmak üzere birçok farklı alanda yurt içi ve yurt dışında binin üzerinde süreci başarıyla biten danışanları olmuştur. Sanat, İş Dünyası, Spor Camiasından birçok ünlü isim ile çalışmaları devam etmektedir.

Klinik çalışmalarının yanı sıra, konferanslar, TV ve Radyo konuşmaları, Akademik makaleleri, sosyal medya yayınları ile geniş kitlelere sağlıklı beslenme konusunda bilinçlendirme çalışmaları yapmaktadır.

Evli ve bir çocuk annesi Bahar Aktan, gezmeyi ve sağlıklı-gurme lezzetler tatmayı ve geliştirmeyi çok sevmekte, beğenilerini çevresi ile paylaşmaktadır.