Hakkımda

IMG_1309

 

Selam, tanışalım mı?  🙂

Ben Bahar. 1986 doğumlu bir diyetisyen, eş, anne, gurme, kitap kurdu, motorsiklet tutkunu ve gezginim. Adana’nın sıcak ikliminde başlayan hayatım, Üniversite yıllarında Ankara’da devam etti, şu zamanlarda ise canım kocam ve biricik oğlum ile İstanbul’un ve tüm dünyanın keyfini sürmekteyiz.

Hikayenin başladığı yer olan Adana’ya, ülkenin belki de en ilginç coğrafyalarından birine dönecek olursak; tatlı küçük sevimi ailem, kışları Adana – yazları Mersin’de geçmiş hareketli ve eğlenceli çocukluk yıllarım ve lisede aşık olduğum kocam memleketimden bana kalan en güzel anıların baş rol oyuncuları.

Hacettepe Üniversitesi ile başlayan Ankara yılları ve sonrasında Çukurova Üniversitesi ile devam eden yüksek lisans süreci ile göçebe hayata iyiden iyiye alışmış, atalarımızdan gelen bu göç etme arzusu ile yanar olmuştum ki İstanbul yıllarım bu zamanda başladı. 2011’den bu yana mutlu, keyifli ve bol gülücüklü hayatımı yarı zamanlı olarak İstanbul denen fantastik şehirde sürdürmekteyim. Yarı zamanlı diyorum çünkü yerinde duramayan, yeni yerler görmeye ve yeni tatlar tatmaya acayip meraklı bir insanım. Ve evin son üyesi oğluma gelince; gezme ve yeme-içme konusunda bir üstat yetişiyor; anne-babasından daha da seyahat meraklısı olduğu tatillerdeki sonsuz uyumunda ve neşesinden de anlaşılmakta 🙂

Şimdi asıl mevzuya gelelim… Nerden çıktı bu blog yazma olayı?

Şu bir gerçek ki; hayat deneyimlerden ibaret. Yaşayarak sahibi olduğumuz deneyimler paha biçilemez, peki ya yaşamadan öğrenmek  ve her duruma karşı ön görülü ve tedbirli olmak derseniz, bence bu bilginin en yararlı olanı derim. Kendi deneyimlerimi aktaracağım bu blogta; ben yaptım siz yapmayın annelik hatalarımdan tutun da, basit beslenme ve yiyecek bilgilerine, dünya üstünde hangi şehirde ne yenirden, diyet bozdum, şimdi ne olacağa, lohusalık kilolarından kurtulma yollarından glutensiz diyet önerilerine  kadar her şey var. 

Okuyacak herkese keyifli okumalar dilerim…

 

 

 

 

 

 

 

 

No Comments

Leave a Reply